מזלות

מזלות הם כוחות קוסמיים שפועלים ביקום, ומשפיעים על החיים של כל אחד ואחד מאתנו. המזלות באים לידי ביטוי דרך גרמי השמים – קבוצות הכוכבים שמייצגות כל מזל. לכל מזל יש גזרה – כלומר חלק מסוים ברקיע שנמצא תחת שליטתו. כאשר כוכב לכת מסוים (כולל השמש והירח) נכנס לגזרה של מזל מסויים המזל משפיע על חיינו דרך הכוח של אותו כוכב.

לכל מזל יש תכונות ומאפיינים משלו. ההשפעה העיקרית של המזלות על האדם נקבעת בשעת הלידה,לפי מפה אסטרולוגית,  כשמיקומם של הכוכבים השונים וגורמים אחרים נקבע ביחס לכל המזלות – מה שקרוי מפה אסטרולוגית (לינק). במפה האסטרולוגית יש השפעות שונות של מזלות דרך כוכבים וגורמים אחרים שמופיעים בפירוט במפה.

הגורם הדומיננטי במפה האסטרולוגית הוא כמובן השמש, שעוברת ממזל למזל אחת לחודש. מקובל להגיד על מישהו שהוא בן מזל מסויים אם השמש נמצאה באותו מזל בזמן לידתו. (מזלות מתחלפים בין ה 20 ל 25 בכל חודש – כפי שניתן לראות בפירוט (לינק לעמוד שצריך להקים)). אולם הכל מפה אסטרולוגית יש גורמים רבים שמשפיעים, ואין שני בני אדם עם אותה המפה, כשם שאין שני בני אדם זהים לחלוטין.

ההיכרות עם התכונות של כל מזל היא הצעד הראשון בהבנת מפה אסטרולוגית. לכל אחד מהמזלות יש השפעה שונה על כל אדם בהתאם למפת הלידה (לינק) שלו, וכן יש השפעות של כל מזל שעובדות על כולנו בהתאם להורוסקופ – למיקום של כל אחד מגרמי השמים בזמן הנוכחי.

אנו נרכז כאן הסבר קצר על כל מזל, התכונות והמאפיינים שלו, התקופה שבה השמש נמצאת בגזרתו, ומעט על ההשפעה שלו על מי שנולד תחת השפעתו.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10