מזל עקרב

תאריכים: 23 בנובמבר – 23 בדצמבר

חודש עברי: חשוון

יסוד: מים מזל עקרב

תכונות המזל: מזל עקרב ניחן בקיצוניות מהממת, הכל או לא כלום, בכל תחום. בתוך תוכו סוערים רגשות אדירים, אך כלפי חוץ הוא מפגין שליטה ואיפוק. מזל עקרב מאופיין בעמקות, שמתבטאת בחשיבה לעומק, חקירה, חיפוש אחר הסודי והנסתר – ואף פעם לא מסתפק במה שעל פני השטח. מזל עקרב ניחן באינטואיציה חזקה, דחפים חזקים לצד שליטה עצמית, חשדנות ולעיתים קרובות גם בנקמנות ונטירת טינה.

כשרונות: השילוב בין עמקות ואינטואיציה יוצרים אדם שיודע כמעט תמיד מה האדם השני חושב ומרגיש (אם כי כשהם שוגים, מישהו עלול להפגע). מזל עקרב יכולים להצטיין בכל תחום שדורש תכונות כאלה – פסיכולוגיה על סוגיה, בלשות, חקר ההיסטוריה. בני מזל עקרב הם שומרי סוד מעולים, נבונים, ומחושבים. הם אלופים בתורת המשחקים – בין אם מדובר במגרש האישי או העסקי.

אתגרים: בני מזל עקרב צריכים ללמוד שלא הכל עובד בשיטת "הכל או לא כלום". כשהם בטוחים שהכל אבוד (מה שקורה לעיתים קרובות), הם עלולים להתנקם בעצמם (העקרב הוא כנראה בעל החיים היחיד שבעת פחד עוקץ את עצמו). באופן כללי, העקרבים נוטים לחשדנות ומתקשים לתת אמון, ומי שיבגוד בהם ישלם מחיר הכבד – נקמתם קרה וכואבת. העקרב עלול גם להתעלל רגשית בסובבים אותו, היות והוא יודע בדרך כלל את התורפות הגדולות ביותר של כולם.

מערכות יחסים: אין ספק שהעקרב חייב ללמוד להביא את עצמו לידי איזון – במיוחד במערכות יחסים. בני המזל נוטים להיות יצריים ומיניים, הם נסחפים אחרי הרגשות עד ללא היכר, קיצוניים – שונאים או אוהבים, כמעט ללא אפור באמצע. לעקרב דווקא תועיל מערכת יחסים עם בן זוג שלא יתרגש מכל דבר שקורה ושלא יהפוך כל משב רוח קל לסערה. בנוסף, למרות הקושי שבכך, העקרב חייב ללמוד לבטוח, גם במחיר של הפגעות, וללמוד לסלוח כשפוגים בו – אחרת הנקמנות מאכלת אותו.כמובן שיש עוד תכונות המסוגלות לאזן את המצב. מומלץ לעשות מפה אסטרולוגית מקיפה בכדי לבדוק את הנושא לעומק.